Jsme Be International. Seznamte se.

Be International z.s. je od listopadu 2009 spolkem se sídlem v Brně. Našim rajónem je Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, brněnské kavárny a (nejen) bývalé socialistické republiky. Chceme, aby mladé lidi vzdělávání bavilo a vedlo je k aktivní účasti ve společnosti, která je otevřená kritické diskusi. Našich cílů dosahujeme interkulturním učením, válčením proti “gaučingu”, učením se mimo komfortní zónu a podporou seberozvoje. Hlavní cílovou skupinou Be International jsou lidé ve věku od 18 do 30 let, studenti i nestudenti, kterým nabízíme účast na mezinárodních projektech neformálního vzdělávání, dlouhodobých dobrovolnických pobytech, ale i v lokálních aktivitách.

Kdo je Be International

Naše vize
Naše hodnoty

Hvězdný tým Be International

Lela
LelaGruzínská spojka
Lela je školitelkou v programu Erasmus+, stopařkou, bloggerkou a v nestřežených chvílích s mikrofonem i samozvanou moderátorskou hvězdou. Baví ji vytvářet vize a aktivity, které přivádějí mladé přes objevování světa k pozornosti vůči jejich okolí. V současné době je na dlouhodobé Evropské dobrovolné službě v Gruzii, kde točí filmy a pracuje se znevýhodněnou mládeží. Jejím momentálním snem je zpívat v punkové kapele s ostatními z Be International.

S čím se na mě můžete obrátit: Radit můžu s informacemi o neformálním vzděláváním, mezinárodními školeními, projekty v Gruzii a EVS.
Kontakt: info@beinternational.cz

Klárka
KlárkaIdeová vůdkyně a zakladatelka
Be International mi vychází v každém horoskopu. Když jsem v roce 2009 organizaci zakládala, chtěla jsem studovat v akci. Když o pět let později Be International žiju, chci navázat na naše mezinárodní vzdělávací projekty superzážitkovou a společensky zodpovědnou cestovkou a brněnskou klubovnou. Jsem dítě Kavkazu, které nevědomky plánuje revoluce, milenka veřejného prostoru, která miluje lidi a školitelka neformálního vzdělávání, která umí čarovat s učícími metodami.

S čím se na mě můžete obrátit: Vím, jak udělat každou schůzku zábavnou a při tom k věci, znám ten nejlepší cestovatelský plán pro Jižní Kavkaz, umím zapojovat místní do rozvoje jejich lokalit, napsat kvalitní žádost o grant a lajkovat na facebooku.
Kontakt: info@beinternational.cz

Michal
MichalTým mezinárodních projektů
Někdy zmatkuji, někdy moc plánuji ale hlavní je, že miluji společnost všech těch rozdílných a bláznivých lidí, kteří se v této organizaci sešli. Jsem členem mezinárodního projektového týmu a ano jsem to občas já, kdo vás vybírá na projekty, vzteká se nad přihláškami, sepisuje desatero a radí vám se vším možným i nemožným.

S čím se na mě můžete obrátit: Společně s Verčou jsem jeden ze dvou matadorů mezinárodního projektového týmu. Pokud někam chcete vyjet nebo se chcete zapojit do naší mezinárodní činnosti, obraťte se na nás.
Kontakt:
 napiš na projects@beinternational.cz

Dorota
DorotaKoordinátorka dobrovolníků, koordinátorka projektu Syreczech
Jsem Dorotka Gipsy Queen a mou hlavní úlohou v Be International je zapojovat mladé lidi, vést je k dobrovolnictví a společensky je aktivizovat. Zní to jako hudba pro tvé uši? Tak mi určitě napiš!

S čím se na mě můžete obrátit: pokud se chcete zapojit do lokálních aktvit, začít dobrovolničit či vyjet na dlouhodobou dobrovolnickou službu do zahraničí.
Kontakt: info@beinternational.cz

Veronika
VeronikaTým mezinárodních projektů

Pokud nejsi vybrán/a na mezinárodní projekt, tak za to můžu z 50% já, z 50% Michal. Promiň. Po České republice pořád pendluji mezi „podceňovaným“ jihem, „rozvinutým západem“ a „zaostalým“ východem. Srdcem ale zůstávám v Brně, kde jsem našla, co potřebuji – místo, kde se mohu realizovat a podporu od úžasných lidí (+ víno, a možnost dojít si všude pěšky, a společné vaření, a FB stránku „Prší v Brně“…)

S čím se na mě můžete obrátit: Chceš se zapojit do BI? – chceš vyjet na projekt? – chceš zjistit tipy a triky na cestování? – máš něco neuvěřitelného na srdci a chceš se o to s kýmkoliv podělit? – chceš znát tajnou cestu do brněnského podzemí?
Kontakt:  projects@beinternational.cz

Filip
FilipTým mezinárodních projektů

Som členom medzinárodného projektového tímu, sem-tam sa snažím písať grantové žiadosti na projekty či priamo na projektoch fungujem ako technická podpora. Koordinoval som našu brnensko-sýrsku aktivitu Syreczech, EVS som strávil v Gruzínsku objavovaním úzkych uličiek a stratených kaviarní. Aktuálne vyberám účastníkov na Erasmus+ projekty a snažím sa ich na zahraničnú skúsenosť čo najlepšie pripraviť.

S čím se na mě můžete obrátit: S akýmikoľvek otázkami ohľadom účasti na medzinárodných projektoch, prípadne so zapojením do Be International ako dobrovoľník.
Kontakt:  projects@beinternational.cz

Jakub
JakubKoordinátor lokálních projektů
V době rovnoměrné distribuce rizik a privatizace zisků je pro mě Be International útočištěm před flexibilním úvazkem ve fabrice na sedačky do vozů SUV.

S čím se na mě můžete obrátit: Se zapojením do lokálních projektů a ohledně participativních debat Čeření.
Kontakt: S otázkami se obrať na info@beinternational.cz a nebo na info@beinternational.cz 

Anička
AničkaDobrovolnice v lokálním týmu

S čím se na mě můžete obrátit: Jsem Áňa a v Be International dobrovolničím. Pokud Tě zajímá zkušenost s dobrovolnictvím z první ruky nebo by ses rád/a zapojil/a do lokálních aktivit, určitě se ozvi.
Kontakt: 

Oliver
OliverDobrovolník lokálního týmu

V Be International patrím medzi najčerstvejších členov a pôsobím v tíme lokálnych projektov. Tri semestre štúdia na ESF som strávil v zahraničí a teší ma keď sú moje skúsenosti niekomu úžitkom. To ma priviedlo k projektu Marasmus, ktorého cieľom je pripraviť budúcich Erasmákov na to, aby zo svojho pobytu vyťažili čo najviac. Ináč rád zapojím svoju naivnú energiu balansovanú ESF pragmatickosťou do všetkého čo stojí za to, pokiaľ mi v tom nezabráni moja neistá budúcnosť.

S čím se na mě můžete obrátit: S otázkami ohľadom projektu Marasmus a s ním súvisiacich tipov na prežitie či lacné letenky. Rád poradím aj so zapojením sa do Be International či otázkami kde si dať na Balkáne ćevapi a kde radšej burek.
Kontakt:  info@beinternational.cz

Naši partneři