Jsme Be International. Seznamte se.

Be International z.s. je od listopadu 2009 spolkem se sídlem v Brně. Našim rajónem je Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, brněnské kavárny a (nejen) bývalé socialistické republiky. Chceme, aby mladé lidi vzdělávání bavilo a vedlo je k aktivní účasti ve společnosti, která je otevřená kritické diskusi. Našich cílů dosahujeme interkulturním učením, válčením proti “gaučingu”, učením se mimo komfortní zónu a podporou seberozvoje. Hlavní cílovou skupinou Be International jsou lidé ve věku od 18 do 30 let, studenti i nestudenti, kterým nabízíme účast na mezinárodních projektech neformálního vzdělávání, dlouhodobých dobrovolnických pobytech, ale i v lokálních aktivitách.

Kdo je Be International

Naše vize
Naše hodnoty

Hvězdný tým Be International

Lela
LelaGruzínská spojka
Lela je školitelkou v programu Erasmus+, stopařkou, bloggerkou a v nestřežených chvílích s mikrofonem i samozvanou moderátorskou hvězdou. Baví ji vytvářet vize a aktivity, které přivádějí mladé přes objevování světa k pozornosti vůči jejich okolí. V současné době je na dlouhodobé Evropské dobrovolné službě v Gruzii, kde točí filmy a pracuje se znevýhodněnou mládeží. Jejím momentálním snem je zpívat v punkové kapele s ostatními z Be International.

S čím se na mě můžete obrátit: Radit můžu s informacemi o neformálním vzděláváním, mezinárodními školeními, projekty v Gruzii a EVS.
Kontakt: info@beinternational.cz

Klárka
Klárka
Jsem si jistá, že v každém pořadu EZO.TV by mi věštili osud v Be International. Když jsem v roce 2009 organizaci zakládala, chtěla jsem se akčně vzdělávat a angažovat se. Dneska Be International žiju, vysílám mladé lidi do světa na zkušenou díky Evropské dobrovolné službě a jako dobrovolnice pomáhám, s čím je potřeba. Jsem dítě Kavkazu, které jezdí vlakem do Gruzie a školitelka neformálního vzdělávání, která umí čarovat se vzdělávacími metodami.

S čím se na mě můžete obrátit: Chcete do světa na zkušenou? Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem ve věku 17 až 30 let vyjet až na rok dobrovolničit do zahraničí. Na celé cestě vás budu doprovázet, Be International je totiž vysílající organizací.
Kontakt: evs@beinternational.cz

Michal
Michal
Někdy zmatkuji, někdy moc plánuji ale hlavní je, že mám rád společnost všech těch rozdílných a bláznivých lidí, kteří se v této organizaci sešli. Dlouho jsem byl součástí mezinárodního projektového týmu, ale už byl čas předat tuto příležitost jiným. Aktuálně se tak podílím na spolupráci s univerzitou v přípravě projektů pro studenty vyjíždějící do zahraničí a sem tam ještě něco štěknu i do jiných činností v Be International.

S čím se na mě můžete obrátit: S otázkami ohledně projektu Marasmus a spolupráce s Masaryčkou. Jelikož jsem několik let byl v mezinárodním týmu a stál u jeho zrodu, můžu poradit i o mezinárodních projektech a sdílet mé zkušenosti.
Kontakt:
 projects@beinternational.cz

Dorota
DorotaKoordinátorka dobrovolníků, koordinátorka projektu Syreczech
Jsem Dorotka Gipsy Queen a mou hlavní úlohou v Be International je zapojovat mladé lidi, vést je k dobrovolnictví a společensky je aktivizovat. Zní to jako hudba pro tvé uši? Tak mi určitě napiš!

S čím se na mě můžete obrátit: pokud se chcete zapojit do lokálních aktvit, začít dobrovolničit či vyjet na dlouhodobou dobrovolnickou službu do zahraničí.
Kontakt: info@beinternational.cz

Veronika
VeronikaTým mezinárodních projektů

Pokud nejsi vybrán/a na mezinárodní projekt, tak za to můžu z 50% já, z 50% Michal. Promiň. Po České republice pořád pendluji mezi „podceňovaným“ jihem, „rozvinutým západem“ a „zaostalým“ východem. Srdcem ale zůstávám v Brně, kde jsem našla, co potřebuji – místo, kde se mohu realizovat a podporu od úžasných lidí (+ víno, a možnost dojít si všude pěšky, a společné vaření, a FB stránku „Prší v Brně“…)

S čím se na mě můžete obrátit: Chceš se zapojit do BI? – chceš vyjet na projekt? – chceš zjistit tipy a triky na cestování? – máš něco neuvěřitelného na srdci a chceš se o to s kýmkoliv podělit? – chceš znát tajnou cestu do brněnského podzemí?
Kontakt:  projects@beinternational.cz

Filip
FilipEstónska spojka

Odbočky a zacyklenia ma vždy priviedli späť k práci s mladými ľuďmi. Jack of all trades, mastering some. Sabotér. Idea maker. Nerd. V tomto momente zažívam svoju cestu hrdinu v Estónsku, kde sa venujem gamifikácii vzdelávania.

S čím se na mě můžete obrátit: Ochotne skonzultujem nápad na projekt či ciele vzdelávacej aktivity a poradím s inovatívnymi metódami vo vzdelávaní. Ak si v Taline, zoberiem ťa na pivo a do escape roomu.
Kontakt:  filip.gabor@gmail.com

Anička
AničkaDobrovolnice v lokálním týmu

S čím se na mě můžete obrátit: Jsem Áňa a v Be International dobrovolničím. Pokud Tě zajímá zkušenost s dobrovolnictvím z první ruky nebo by ses rád/a zapojil/a do lokálních aktivit, určitě se ozvi.
Kontakt: 

Oliver
OliverDobrovolník lokálního týmu

V Be International patrím medzi najčerstvejších členov a pôsobím v tíme lokálnych projektov. Tri semestre štúdia na ESF som strávil v zahraničí a teší ma keď sú moje skúsenosti niekomu úžitkom. To ma priviedlo k projektu Marasmus, ktorého cieľom je pripraviť budúcich Erasmákov na to, aby zo svojho pobytu vyťažili čo najviac. Ináč rád zapojím svoju naivnú energiu balansovanú ESF pragmatickosťou do všetkého čo stojí za to, pokiaľ mi v tom nezabráni moja neistá budúcnosť.

S čím se na mě můžete obrátit: S otázkami ohľadom projektu Marasmus a s ním súvisiacich tipov na prežitie či lacné letenky. Rád poradím aj so zapojením sa do Be International či otázkami kde si dať na Balkáne ćevapi a kde radšej burek.
Kontakt:  info@beinternational.cz

Naši partneři